Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze oblíbeného modelu Nokie 3500 Classic

POZOR! Tato recenze ještě není zcela dokončena a postupně se bude doplňovat !!!

Přímý nástupce modelu 3110 Classic je hezčí, šikovnější a opět o něco chytřejší. Novinka je určena všem, kteří potřebují kvalitní organizační a datovou výbavu, praktické pracovní funkce, a to vše v kompaktním, elegantním balení. Přečtěte si, jak Nokia 3500 uspěla v našem testu.

Je tomu přesně rok, co jsme testovali model 3110 Classic. Nyní se k nám dostává jeho přímý nástupce 3500, který již ve výbavě nedělá kompromisy, opravuje některé chybky předchůdce (3110 se často zasekávala, tato nokie ne, jelikož je nahrán nový FirmVare ) a vyhlíží mnohem elegantněji a dospěleji. Vedle kvalitní datové a organizační výbavy nabídne 3110 i poměrně kvalitní multimediální funkce. Finové si neodpustili hudební přehrávač, fotoaparát, ani FM rádio.

Narozdíl od modelů 5310, 6300, 5220, 5200 či 5300 se tento mobil často nezasekává a sám nevypíná, třeba při poslechu hudby.

Tento telefon narozdíl od těchto modelů doporučuji.

Technické parametry :

Rozměry 107 x 45 x 13,1 mm
Hmotnost 81 gramů
Sítě Quad-band GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + Dual-band 3G UMTS 850 / 2100 Mhz
Displej 128 x 160 pixelů, TFT, 262 tisíc (možnost překreslení na 16 mil.) , úhlopříčka 1,8 palce
Paměť 9 MB vnitřní
slot pro microSD karty (v balení není karta)
Operační systém ano, vlastní Series 40 3rd Edition, Feature pack 2 (3)
Organizační funkce Emailový klient, kalendář, úkolovník, poznámky, kalkulačka, převodník jednotek, světový čas, pokročilý webový prohlížeč, RSS čtečka, prohlížeč Word, Excel a Powerpoint, PDF prohlížeč, Push-To-Talk, paměť pro 2000 kontaktů
Multimédia 64-hlasá polyfonie, Hudební přehrávač (MP3, WMA, AAC, eAAC, WAV), Video přehrávač (3gp, mp4, m4a , H.263, H.264) FM stereo rádio s funkcí Visual radio, JAVA 2.0 s podporou 3D.
Fotoaparát 2 Mpx (1600 x 1200 px), 8 x digitální zoom
natáčení videa v rozlišení (176 x 144 px, 320 x 240 px,  MPEG4, 3GP).
Připojení USB 2.0 skrze mini-USB (Mass Storage), Bluetooth 2.0,
GPRS (třídy 11), EDGE (třídy 11)
Push-To-Talk
Baterie a výdrž BL-4C, Li-pol 860 mAh
pohotovost max.: 312 hodin (GSM/UMTS)
max. doba hovoru: 235 minut (GSM/UMTS)
Cena a dostupnost 5 400 Kč včetně DPH
květen 2008

obrázek Plusy

 • telefon dobře padne do ruky
 • kvalitní konstrukce, kovový rám, elegantní design
 • pohodlná a ergonomická klávesnice, množství tlačítek pro rychlý přístup
 • kvalitní displej s dobrou čitelností na slunci
 • výborná datová výbava včetně EDGE, GPRS a Wi-Fi
 • kvalitní upravitelný aktivní pohotovostní režim
 • kvalitní hudební přehrávač, FM rádio.
 • dobrý 2 MPX fotoaparát
 • kvalitní reproduktor
 • kvalitní sluchátka

obrzek Mínusy

 • na lesklých kovových částech se snadno zachycují otisky prstů
 • dokumenty Word, Excel a PowerPoint nelze upravovat

Pro koho je Nokia E51?

 • Pro ty, co hledají kvalitní a elegantní telefon v kompaktním balení
 • Pro ty, kteří potřebují být neustále ve spojení s okolím pomocí emailu, webu apod.
 • Pro všechny, kdo hledají levnější a kvalitní hudební telefon s dobrým reproduktorem a přehrávačem

Design, konstrukce – lesklý manažer

Klasický a přitom elegantní telefon, který nijak neprovokuje a sází na osvědčené tvary. Přesně tak má vypadat kvalitní přístroj, který je ergonomický a zároveň bude dobře reprezentovat svého majitele. Půdorysné rozměry jsou akorát. Tloušťka je ale malá a potěšující - pouhých 12 mm.

Hmotnost telefonu s baterií činí 81 gramů, což je vzhledem k výbavě a přítomnosti kovových částí dobrá hodnota. Z nerezové oceli je zhotovena obruba kolem přední strany a také celý kryt baterie. Na těchto částech extrémně snadno ulpívají otisky prstů a mastnota. Po každém hovoru a použití je třeba telefon otřít a vyleštit. Lesklé plochy se tak postupně dostávají i do třídy telefonů, kde by měla být praktičnost na prvním místě. Uvidíme, jak se to manažerům bude zamlouvat.

Zvuk - falešné 3D?

Reproduktor je umístěn na zadní straně a i když je jenom jeden, nalezneme v telefonu záhadně funkci rozšíření sterea. Až na ozvěny zvuku nemají efekty žádný účinek. Reproduktor je sám o sobě velmi kvalitní a klidně si může trofnout na reproduktory telefonů Xpress Music, které ani takový nemají...

K telefonu je přibalen standardní headset HS-47, který nalezneme i u jiných telefonů. Na jednoduchém dálkovém ovladači nehledejte redukci na 3,5 mm Jack. Sluchátka hrají dobře a stačí i pro náročné posluchače. Připojit lze i Bluetooth sluchátka díky přítomnosti stereo Bluetooth profilu A2DP.

 

Displej – kvalitní

Displeji nemám po technické stránce co vytknout. Rozlišení 128 x 160 bodů, TFT technologie a 262 tisíc barev - to jsou hodnoty, které nejsou nijak nové. Jas displeje lze volit manuálně, ale je upravován i světelným čidlem. Snad se v blízké době dočkáme u Nokie pokroku v oblasti displejů. Již se těším na první Nokii N-Series s VGA displejem, bohužel se jí v tomto roce dle vyjádření výrobce nedočkáme. Pochvalu si displej ale zaslouží, jelikož je kvalitní.